Z Loun až na republikové finále do Žďáru nad Sázavou - přespolní běh

účastníci RF:

Kryštof Jelínek, Jiří Smetana, Tomáš Herink, Jan Hřích (kapitán družstva), Vít Aidlpes a Vojtěch Horčička

Upřímně - kdyby nám někdo na začátku naší dlouhé cesty tohle řekl, tak neuvěříme. Byla to cesta náročná a těžká, ale plná radosti, emocí a odhodlanosti.
Všechno začalo 6. 10. 2022, kdy jsme se zúčastnili okresního kola přespolního běhu v Krásném Dvoře. V našem okrese se nenašel žádný vyzyvatel, který by s námi chtěl měřit síly. Ano - byli jsme na startu sami. Každého napadne, že jsme ten závod jen odklusali a doběhli volně, ale ne. My jsme si zkusili závod. Sice jen mezi sebou, ale už jsme se chtěli připravit na krajské finále v Ústí nad Labem.
Den 13. 10. byl pro nás dnem „D“. Cíl jasný - urvat placku. Pomyšlení na republikové finále bylo fajn motivací, ale zůstali jsme při zemi. V krajském finále nastoupilo na start 6 týmů. Na všech z nás bylo vidět odhodlání a silná vůle.
Těsně před startem jsem se pousmál a řekl si: „VYJDE TO“. Všichni z našeho 6-členného týmu odvedli skvělou práci. Doběhli jsme součtem umístění 25 do cíle a už jsme věděli, že máme medaili, trénink v Krásném Dvoře se nám vyplatil. Napjatě jsme čekali na výsledky.
Naše paní profesorka nám zjistila umístění po doběhu - bylo nám řečeno, že jsme druzí. Byli jsme zklamaní, ale zároveň nadšení, že máme medaili. A pak to přišlo. Při vyhlášení nás vyhlásili jako vítěze krajského finále a postupující na republiku. Všichni měli otevřené pusy, smáli se, skákali radostí. Úplný pocit euforie a úspěchu. V tu chvíli jsme si uvědomili, že jsme dokázali něco velkého, něco, co pro nás pro všechny mělo obrovský význam.

Republikové finále se konalo 25. 10. 2022 ve Žďáru nad Sázavou. Měli jsme motivaci, pomýšleli jsme tajně i na medaili. Ale to bylo spíše takové tajné přání. Sjeli se sem nejlepší střední školy z celé ČR. Opět byla vidět na všech odhodlanost a vůle pokusit se o co nejlepší výkon.

Bojovali jsme až do konce a na konec to stačilo na 10. MÍSTO V ČR z 16 středních škol.

Obrovský úspěch pro naše gymnázium, které jsme hrdě reprezentovali.Závod byl hodně náročný. Běželo kolem 100 závodníků. Organizace a atmosféra byla ohromující a všichni jsme si užili naši účast na MČR v přespolním běhu.

A tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří nám drželi palce, fandili nám a podporovali nás. Naší paní profesorce a jejímu manželovi za odvoz, podporu a za vše co pro nás udělali během  pěti náročných běžeckých kol, ale hlavně bych chtěl poděkovat mému týmu ve složení: Tomáš Herink, Kryštof Jelínek, Jiří Smetana, Vojtěch Horčička a Víťa Aidlpes.
Díky kluci za vše - bylo mi ctí být vašim kapitánem.